Kaip dažnai turėtumėte skalbti patalynės užvalkalus?

Daugelis mėgstame namuose švarą bei jausti gaivų kvapą. Prie gaivaus sukūrimo namuose smarkiai prisideda ir patalynės komplektai. Sutikime su faktu, kad miegamojo kambario kvapą įtakoja patalai, todėl viskas priklauso nuot to, kaip dažnai juos keičiate. Ekspertai sako, kad patalynę turėtumėte skalbti bent kas dvi savaites. Tačiau reikia atsižvelgti dar ir į kitus faktorius tokius, kaip: ar miegate su gyvūnais, kokiame klimate gyvenate ir t.t.

Kodėl svarbu dažnai skalbti patalynę?

Mūsų pataluose gali apsigyventi daug nematomų ir labai nemalonių dulkių erkučių, lovos bakterijų bei negyvos odos. Šie nemalonūs padarėliai gali sukelti niežulį, bėrimus, astma ir tam tikras alergijas, kurias teks sunkiai ir ilgai gydytis.

Kas ir kas kiek laiko turėtų skalbti patalynės užvalkalus?

Jeigu gyvenate vienas, tai jums puikiai tiks toks plovimas, kaip kas dvi savaites, bet ne rečiau. Negalvokite, kad jeigu miegate vienas patalynėje negali prisiveisti jau ankščiau minėtų pavojų. Na ir jeigu atitinkate šiuos kriterijus: turite augintinių, gyvenate šiltame klimate, gausiai prakaituojate, miegate nuogas, turite astmą ar kitą alergiją, atsigaunate po sunkios infekcijos, tai būtinai turite skalbti patalynę ne rečiau nei kartą per savaitę.

Kaip išlaikyti patalynės užvalkalus kuo ilgiau švarius?

Patalynės komplektai, turi būti skalbiami reguliariai. Kalbant apie pagalves ir antklodes, tai jas galima skalbti rečiau, kadi r kas šešis mėnesius. Stengtis skalbti karščiausia gamintojo nurodyta temperatūra. Nuskambės tikrai ne kaip, bet geriausia būtų, kad lovos neklotumėte, nes taip jūs suteiksite galimybę išdžūti jūsų patalynei, kurioje per naktį priprakaitavote. Tai sumažins drėgmės kiekį pataluose, kas da-niausiai sukalia geras sąlygas klestėti dulkių erkėms ir bakterijoms. Stenkitės apie tai negalvoti, kaip apie darbč, kurį turite būtinai padaryti atsikėlę ryte. Per tą laiką kol ruošiatės darbo dienai, lova gali pabūti neklota ir tik prieš išeinant ją paklokite, padėkosite sau patys. Taip pat ir su patalynės skalbimu negalvokite, kad tai yra darbas, kurį turite atlikti. Juk visada malonu atsigulti į švarius, kvepiančius bei malonius patalynės užvalkalus.

 

 

Pasidalink su draugais

Facebook
El.paštu

Jums gali patikti

Scroll to Top