Kaip skalbti patalynės užvalkalus?

Visi sutiksite, kad labai malonu gultis į lovą, kaip patalynė ką tik išskalbta ir gaiviai kvepia. Nesvarbu keičiame kas dvi ar kas savaitę patalynės užvalkalus, nusprendžiame patys, kai į juos jau būna nemalonu gultis ir nejaučiame malonaus kvapo. Bet ar žinote, kaip tinkamai reikia skalbti patalynės užvalkalus?

Vadovaukitės šiomis gairėmis:

Jeigu nusipirkę patalynės komplektą jį žadate skalbti pirmą kartą, turite atkreipti dėmesį į audinio priežiūros etiketę, kurioje nurodytos skalbimo instrukcijos. Tai ypač svarbu, kad patalynės komplektai būtų skalbiami, kaip nurodyta instrukcijose, nes kitaip galite sugadinti audinį. Ruošdamiesi skalbti patalynę, prieš dėdami į skalbimo mašiną patikrinkite ar užvalkalai pagalvėms neturi dėmių pvz., likučių nuo makiažo. Taip pat patikrinkite ir ar užvalkalas antklodei su paklode neturi įsisenijusių dėmių. Tokiu atveju būtina užpilti dėmių valiklio, kad visiškai panaikintumėte dėmes.

Jokiu būdu neskalbkite tamsios patalynės su šviesia, nes taip gali nusidažyti jūsų šviesi patalynė. Patalynės komplektai, turi būtų skalbiami vieni be papildomų šeimos drabužių. Pasitikrinkite ar jūsų skalbimo mašinoje yra papildoma funkcija patalynės ciklui. Jeigu ne, tai pasirinkite įprastą ciklą. Patalynės užvalkalus skalbkite aukščiausioje vandens temperatūroje, kurią nurodė gamintojas. Medvilniniai audiniai, toleruoja karštesnį vandenį, poliesteriui geriausia tinka šiltas vanduo. Karštas vandui apsaugo nuo dulkių erkučių ir naikina mikrobus, kurie renkasi ant jūsų patalynės. Taip pat rekomenduojama naudoji ir skalbinių minkštiklį, kuris suteikia papildomo gaivaus ir malonaus kvapo jūsų patalynei, nes panaudojus minkštiklį gaivaus kvapo pojūtis išleika ilgiau.

Skalbdami patalynės komplektus ne pagal gamintojo nurodymus, galite kaltinti tik patys save jeigu patalynė greitai nusidėvės arba net ims plyšti. Tokiu atveju negalite kaltinti gamintojo ar pardavėjo, kad parduodama nekokybiška patalynė. Viskas priklauso, kiek patys įdedate darbo į tai ir kaip atsakingai atliekata nurodymus, kurie būna pateikti instrukcijos etiketėje. Labai svarbu, kad visus žingsnius atliktumėte sąžiningai. Taip jau būna, kad kai esame pavargę, kartais norime viską pasidaryti, kuo greičiau ir nelabai jau būna svarbu, kaip tai padarysime, bet noriu jums priminti, kad pavargę gulatės į lovą, kurioje jūsų turėtų laukti švarūs, minkšti ir gaivūs patalai. Nes tik jie padės ramiai ir saldžiai jums išsimiegoti.

Pasidalink su draugais

Facebook
El.paštu

Jums gali patikti

Scroll to Top